18.02.2020

Startuje Festival La Película, představí pestrý kaleidoskop španělských a latinskoamerických filmů

V Praze 17. února - Originální bláznivé komedie zvané españolada z rukou mistrů španělského filmu, psychologická dramata, kriminální thrillery i zajímavé sondy do historie i současnosti. Netradiční pohled na legendárního Luise Buñuela, vynikající filmy uznávaného guatemalského režiséra Jayra Bustamenteho i mnoha cenami a nominacemi ověnčené Almodóvarovo autobiografické dílo. To vše nabídne od 18. do 27. února divákům v Praze, Brně, Ostravě a Hradci Králové festival La Película. Více informací a předprodej vstupenek na www.lapelicula.cz
11.02.2020

Letní šapitó v Hlučíně nabídne Stašovou, Dykovou, Noska i Hofmanna

Divadelní festival Letní šapitó, který se bude konat od 9. do 14. června 2020 na břehu jezera v Hlučíně na Opavsku, nabídne řadu hereckých jmen. V programu vystoupí například Simona Stašová, Tatiana Dyková/Vilhelmová, Jaromír Nosek či Martin Hofmann. Za pořádající agenturu New WindProduction to dnes řekl David Moravec
05.02.2020

Gaia Mesiah vydává živé album, pokřtí jej 6. února v Lucerna Music Baru

Refresh In GoldenHive (Live) - tak se jmenuje speciální živé album legendární kapely Gaia Mesiah, které vyjde 5. února 2020. Ten stejný den jej v předpremiéře představí v plzeňském Divadle Pod Lampou. Hned 6. února Gaia Mesiahalbum pokřtí v pražském Lucerna Music Baru za podpory ekvádorských indiánů Pedra a Carla, které pamětníci znají už z počátků kapely,a české rap metalové skvadryPhatlip v roli předkapely. Následně se se svou novinkou vydajína 2020 Refresh Tour, jediné turné letošního roku, se kterým v průběhu února a března zamíří na dalších 13 míst v Čechách i na Moravě.
30.01.2020

Gladiátorskou sezónu 2020 odstartovalo v Josefově přes 1300 závodníků

Již sedmou sezónu odstartovali gladiátoři v pevnostním městě Josefově. V pátek 24.1.2020 si přijelo vybojovat medaili okolo 250 závodníků v závodě NIGHT WINTER GLADIATOR RACE. Trať byla dlouhá 3 km a do cesty jim bylo postaveno 15 překážek. Cestu do cíle gladiátorům ztěžovala tma a hlavně mráz, díky kterému některé překážky bylo obzvlášť těžké zdolat. Ti, kteří vyběhli na trať bojovat, měli tu možnost probíhat Josefovem tam, kde za normálních okolností nemá veřejnost přístup. Na stupínek nejvyšší se v pátek v noci postavili: Miroslav Burian, který celý závod zaběhl za 18 minut a 2 sekundy, a z žen to byla Tereza Tocháčková s časem 22 minut a 53 sekund.


28.01.2020

Gaia Mesiah vydává živé album, pokřtí jej 6. února v Lucerna Music Baru

V Praze, 28. ledna 2020 – Refresh In GoldenHive (Live) - tak se jmenuje speciální živé album legendární kapely Gaia Mesiah, které vyjde 5. února. Ten stejný den jej v předpremiéře představí v plzeňském Divadle Pod Lampou. Hned 6. února Gaia Mesiahalbum pokřtí v pražském Lucerna Music Baru za podpory ekvádorských indiánů Pedra a Carla, které pamětníci znají už z počátků kapely,a českérap metalové skvadryPhatlip v roli předkapely. Následně se se svou novinkou vydajína 2020 Refresh Tour, jediné turné letošního roku, se kterým v průběhu února a března zamíří na dalších 13 míst v Čechách i na Moravě.
22.01.2020

Mladí ladí jazz odtajňuje další jména; festival zahájí James Holden s WacławemZimpelem a dorazí i TheLesson GK

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz opět rozproudí hudební jaro v Praze.  Festival odstartuje 5. dubna v Paláci Akropolis jeden z nejzajímavějších britských elektronických mágů James Holden společně s polským freejazzovým talentem WacławemZimpelem. Nově pořadatelé oznamují ivzrušující mix experimentálního hip-hopu, jazzu, funku a progresivního soulu v podání TheLesson GK, elitní sestavy vzešlé z newyorské undergroundové hip hopové scény. Na TheLesson GK se můžeme těšit 7. dubna v Rock Café. Na oba koncerty začíná předprodej dnešním dnem. 
21.01.2020

Farmářská tržiště Náplavka a Kubáň zahajují novou sezónu. Oba trhy odstartují 1. února

Prvním pražským farmářským trhem pod širým nebem, který v letošním roce přivítal zákazníky, byl Heřmaňák, ten je otevřen pravidelně každou sobotu na Řezáčově náměstí v Praze 7. V sobotu 1. února se k němu přidají hned dva další – farmářský trh Náplavka v Praze 2 a farmářský trh Kubáň v Praze 10. 
20.12.2019

Festival Mladí ladí jazz přichází s nadílkou prvních jmen; vystoupí Moon Hooch a Madison McFerrin

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz již nyní zdobí pomyslný jazzmanský stromeček prvními jasnými hvězdami. Dává na vědomí, že v rámci jedenáctého ročníku jarní mízu v dubnové hudební Praze rozproudí americké saxofonové techno jazz trio Moon Hooch a nejmladší členka rodiny, která spoluvytvářela dějiny americké hudby posledních bezmála osmi dekád, devětadvacetiletá zpěvačka a looperka Madison McFerrin. 
28.11.2019

Začalo Vánoční turné Janka Ledeckého. Návštěvníky pražského koncertu čeká speciální program

Sotva stačil vstřebat dojmy z velkolepého vyprodaného symfonického turné, zahájil Janek Ledecký další koncertní šňůru. Na řadě je totiž tradiční, už třiadvacáté Vánoční turné, jež tentokrát nezahrne pražskou zastávku. Hlavní město se totiž může těšit na speciální koncert s názvem Sliby se maj plnit i po Vánocích. V Divadle Hybernia totiž věnuje jednu polovinu koncertu akustickým verzím svých písní a druhá půli bude patřit svátečnímu repertoáru. Stejně jako v minulém roce i tentokrát je většina zastávek již dlouho dopředu vyprodána.


27.11.2019

Výstava Cesta hedvábí a vlny 13.11.2019-6.1.2020 v Paláci YMCA v Praze

Hedvábná výstava v Paláci YMCA v Praze ukáže i dárek pro královnu

Hedvábný šátek s motivem motýlů a můr od Václava Hollara, provedený v kobaltové modři a nachově růžové barvě. Takový dostala před dvěma lety britská královna Alžběta II. od hlavy českého státu. V podobné barevné variantě bude nyní k vidění na výstavě výtvarnice a designérky Jarmily Handzelové v pražském Paláci YMCA v ulici Na Poříčí 12. Výstava nazvaná Cesta hedvábí a vlny tu začne 13. listopadu 2019 a představí se na ní i originální autorské tapisérie, koláže a malované hedvábné šátky inspirované historickými událostmi nebo krásami přírody. Retrospektivní výstava Jarmily Handzelové, která letos oslavila 80. narozeniny, potrvá v přízemí sedmipatrového paláce YMCA do 6. ledna 2020. Volně přístupná bude denně od 8 do 20 hodin, vstup je zdarma.
27.11.2019

Yoga & Special Places XMAS edition již 7. prosince 2019

Sedmička je považována za magické číslo. A ať už numerologii
věříte, či nikoliv, kouzelnou atmosférou bude jednoznačně oplývat již
sedmá edice Yoga & Special Places. Vánoční výročí oslaví v
Kaiserštejnském paláci na Malé Straně, postaveném v roce 1714. Užít si
předvánoční atmosféru budou moci milovníci jógy, pohybu a zdravého
životního stylu v sobotu 7. prosince 2019.10.11.2019

10 let NTS tria + nové album “Vinyls, News & Pearls”

NTS trio (Nejtek,Tichý,Smetáček), to je volná improvizace i důmyslná kompozice, současná hudba, alternativní jazzrock, psychedelické plochy. To vše a nejen to jsou atributy tohoto hudebně provokativního tria, které na naší i zahraniční scéně působí jako zjevení.
24.10.2019

Mezinárodní výstava Doll Prague 2019 představí exkluzivní umělecké panenky z celého světa

 6. ročník mezinárodní výstavy uměleckých panenek, loutek a sběratelských medvídků

Teddy se bude nově konat v Paláci Lucerna od 8. do 10. listopadu 201912.10.2019

Dokumentární pořad Proč nenávidíme (WhyWeHate) z dílny Stevena Spielberga

Dokumentární pořadProč nenávidíme z dílny Stevena Spielberga, zkoumá jednu z nejzákladnějších lidských emocí. Na základě špičkových vědeckých výzkumů a skutečných příběhů z celého světa tvůrci seriálu hledají odpovědi na otázky jako: Odkud se bere nenávist? Jak se šíří? neboJak můžeme omezit její ničivou sílu?


12.10.2019

Praha i Brno budou hostit Týden ukrajinského filmu

V Praze, 11. října 2019 – Mezi 12. a 18. listopadem budou patřit pražská kina Atlas a Evald opět nejnovějším ukrajinským filmům. Letos zaznamená festival dvě novinky: poprvé bude jeho součástí výběr krátkometrážních snímků a Týden ukrajinského filmu zamíří i do Brna. Většina letošních snímků reflektuje nedávné události, spojené s tak těžkým tématem, jakým je válka. Trauma, které s sebou anexe Krymu a konflikt na východě Ukrajiny nesou, zpracovávají různými způsoby hned tři filmy. Na aktuálnosti netratí ani snímky s historickou tematikou. Společně tak modelují obraz Ukrajiny, kterou stojí za to poznat. Milovníci filmu jistě ocení vizuální i obsahovou stránku filmu Valentyna Vasjanovyče Atlantida, který pojednává o blízké budoucnosti ve válkou zničené zemi a jenž získal první cenu v sekci Horizont na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách.Zaujme jistě Pan Jones, poslední film Agnieszky Hollandové, který vznikl v polsko-britsko-ukrajinské koprodukci. Na pozadí příběhu britského novináře v době krutého ukrajinského hladomoru a stalinského běsu řeší i osobní odpovědnost žurnalistů a vliv propagandy. Současnou tvorbu ukrajinských filmařů dále reprezentují historicky zaměřená díla, včetně ve středověku se odehrávajícího akčního filmu Zachar Berkut, který díky hvězdnému mezinárodnímu obsazení v čele s Robertem Patrickem a Tommym Flanaganem míří pod anglickým názvem The Rising Hawk na světová plátna. O dobré kondici současného ukrajinského filmu ale svědčí jistě i komedie Mé tiché myšlenky debutujícího Antonia Lukiče, která byla na MFF v Karlových Varech oceněna zvláštní cenou poroty v kategorie East of the West.
03.10.2019

Mydy Rabycad pouští do světa klip Freedom a chystají křest nového alba na velkolepé listopadové show ve Fóru Karlín

Mydy Rabycad si k singlu Freedom pořídili nový klip. Tím však novinky u oblíbené elektropopové kapely v čele s nepřehlédnutelnou zpěvačkou Žofií Dařbujánovou zdaleka nekončí. Na 25. října chystají vydání v pořadí čtvrtého studiového alba s názvem NUMBERS, které o měsíc později, 22. listopadu, pokřtí ve Foru Karlín. „Freedom vnímáme jako takový předěl mezi naší dosavadní kariérou a novou érou kapely, která přijde s albem NUMBERS,” říká producent a klávesista Nèro Scartch, a dodává: „Na listopadový koncert ve Foru Karlín chystáme úplně nové prvky, novou scénu. Navíc jsme si pozvali vzácný, ne-li legendární hosty, skvělou kapelu N.O.H.A.”  To potvrzuje i kapelník téhle mezinárodně uznávané formace Philip Noha: „Jsem rád, že si můžeme s Mydy Rabycad zahrát na tak důležitém koncertě. Sledujeme je dlouho s chutí, a přestože jsou mladší, energie a nadšení pro muziku nás spojuje.” Samotné Mydy Rabycad pak ve Foru Karlín podpoří dechová sekce kapely Circus Brothers.  
03.10.2019

Jablečné Holešovice: v polovině října proběhnou v Praze 7 ovocné slavnosti

V Česku se ročně vypěstuje kolem 150 tisíc tun jablek. Ta dlouhodobě drží první příčku na žebříčku nejoblíbenějšího ovoce. Každý Čech ročně spořádá průměrně 23 kilogramů jablek. V říjnu sezóna jablek vrcholí a po celé republice se konají slavnosti a festivaly věnované nejpopulárnějšímu ovoci. Praha není výjimkou.
30.09.2019

Architektura ve filmu: Mies van der Rohe, Frank Lloyd Wright, Bauhaus nebo Svobodná architektura

V Praze, 30. září 2019 – Tento týden patří architektuře i na filmových plátech. Společně se Dnem architektury startuje 1. října i nejvýznamnější filmový festival o současné architektuře a veřejném prostoru Film a architektura. Přehlídka nabídne až do 7. října na tři desítky filmů v Praze, Brně, ale i Ostravě, Liberci, Hradci Králové, Pardubicích nebo Zlíně. Centrem festivalu je tradičně pražské kino Světozor, kde filmové projekce doprovodí i řada tvůrců a dalších hostů. Celovečerní filmy doplní krátké experimentální či autorské filmy.


19.09.2019

Na Kubánském náměstí proběhne už tuto sobotu Medový den

Roční spotřeba medu na osobu je v Česku zhruba 800 gramů. Už tuto sobotu, 21. září 2019, se bude na Kubánském náměstí ve Vršovicích v Praze 10 konat akce věnovaná právě této sladké pochoutce. 
18.09.2019

Den Architektury je za rohem, ve čtvrtek proběhne festivalový warm-up v kině Světozor

Již tento čtvrtek, 19. září 2019, rozehřeje pražské kino Světozor česká premiéra výjimečného snímku The Human Shelter dánského režiséra Borise Bertrama. Projekce proběhne za účasti kurátora Architecture Film Festival Rotterdam Jorda den Hollandera a českého propagátora architektury Adama Gebriana, po promítání bude probíhat diskuze. Dokument, který se pyšní řadou ocenění, ukazuje, jak žijí různí lidé v různých koutek světa. Začíná v Norsku a končí na Islandu, mezitím se podíváme do New Yorku, uprchlického tábora v Iráku, ubytoven NASA na Havaji, maličkého bytu v Tokiu a do chýše v Nigérii.  
17.09.2019

Lukáš Musil- Azajtókzáródnak- GALERIE VILLA PELLÉ 25. 9. 2019 - 24. 11. 2019

Villa Pellé bude od příštího týdne patřit čárám a archetypům v nejnovějších dílech výtvarníka Lukáše Musila. Pod názvem Azajtókzáródnak(z maďarského: “Kérem vigyázzanak, Az ajtók záródnak!”- Pozor, dveře se zavírají!) představí od 25. 9. do 24. 11. 2019v galerii Villa Pellé nejnovější tvorbou z posledních čtyř let výtvarník Lukáš Musil. Tématem bude zejména linka a čára a s nimi související archetypy. Tedy základní elementy Musilovy tvorby už od momentu, kdy se chopil jemných tatérských nástrojů a i později poté, co vzal do ruky štětec a v roce 2012 definitivně vyměnil lidské tělo za plátno...
16.09.2019

Nekompromisní Nabarvené ptáče Václava Marhoula poletí do Los Angeles bojovat o nominaci na Oscara

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA), která každoročně stojí za udílením cen Český lev, vybrala Nabarvené ptáče scenáristy, režiséra a producenta Václava Marhoula jako kandidáta na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film. Akademici vybírali z 10 českých hraných a dokumentárních filmů, přihlášených jejich producenty. S větším počtem bodů skončily dále filmy Na střeše a Zlatý podraz. Hlasování probíhalo od 1. do 13. září 2019.
16.09.2019

Na Rock for People dorazí Green Day, Fall Out Boy i Weezer

Rock for People v roce 2020 naplní přání fanoušků. Oznamují první hvězdu roku 2020, kterou je americká punk rocková legenda Green Day. Ačkoli je kapela na scéně už třetí dekádu a vysloužila si přijetí do rock'n'rollové síně slávy, neztratila nic ze své pověstné živelnosti, ba právě naopak. Do Hradce Králové doveze zbrusu nové album, které vydává na začátku příštího roku. Před pár dny pustili do světa první ochutnávku s titulní písní Father of All, kde pořádně přitopili pod kotlem – viz. https://youtu.be/9xtAYY04_p0.
12.09.2019

Legendární TheMysteryoftheBulgarianVoices& Lisa Gerrard

Legendární bulharský sbor TheMysteryoftheBulgarianVoices společně se zakladatelkou DeadCan Dance Lisou Gerrardsi v říjnu odbyde svou pražskou premiéru! Budete u toho?
10.09.2019

Výstava Za pravdu… připomíná výročí narození mistra Jana Husa i sametové revoluce

Výrazné osobností vizuálního umění, architektury, ale i filozofové, politologové či historici umění se zapojili pod křídly Galerie Jaroslava Fragnera do výstavního projektu se symbolickým názvem Za pravdu… Společně se tak hlásí k hledání pravdy jako k základnímu životnímu a tvůrčímu principu. Prostory Betlémské kaple včetně lapidária, dvorního traktu i Betlémského náměstí od 11. září do 10. října zaplní sochy, obrazy, výtvarné instalace a kompozice, video i audio instalace mnohdy vytvořené přímo pro výstavu. Mezi autory jsou například Alena Šrámková, Lenka Klodová, Barbora Klímová, Miroslav Šik, Jiří David, Jiří Skála, Mark Ther, Stanislav Kolíbal i umělecké skupiny Guma Guar a Rafani. Téma výstavy rozvíjí i bohatý doprovodný program, který nabízí diskuse, filmové projekce či performance.  
10.09.2019

Na warm upu festivalu Den Architektury se už příští týden představí dánský snímek The Human Shelter

Festivaly Den Architektury a Film a architektura sice odstartují až  1. října, ale už příští čtvrtek 19. září pražské kino Světozor uvede první ochutnávku v podobě premiéry výjimečného dánského snímku The Human Shelter. Epicky laděný dokument o tom, jak si utváříme domov, symbolicky zahájí festival plný jedinečných budov, přednášek, urbanistických procházek a mnoha dalších zážitků spojených s architekturou. Filmový experiment The Human Shelter se skvěle trefil do momentální společenské nálady ve světě. Co dělá domov domovem? Je to tam, kde se člověk cítí být šťastný a vnitřně spokojený? Různé podoby i formy lidského obydlí poznáváme díky filmu hned na čtyřech kontinentech od bydlení v poušti až po Grónsko. Po filmu bude následovat diskuze Jordem den Hollanderem, kurátorem nejvýznamnějšího evropského filmového festivalu o architektuře v Rotterdamu (AFFR) a českým propagátorem architektury Adamem Gebrianem. Na zahajovací projekci naváže o den později 20. 9. v CAMPu samostatná přednáška Jorda den Hollandera na téma Cycling Cities. 
06.09.2019

Den architektury pozve do zaniklých pražských klubů z devadesátek i do Paláce Akropolis či MeetFactory

Devátý ročník festivalu DEN ARCHITEKTURY, který je v roce 2019 logicky věnován svobodné architektuře po roce 1989 i výročí Bauhausu, nabídne zajímavý program i pro hudební fandy. V rámci četných procházek a exkurzí se mohou vydat první říjnový víkend hned dvakrát po stopách zaniklých pražských klubů. Nejprve v sobotu 5. října oblastí Karlína a Žižkova a poté jim v neděli 6. října ukáže šéfredaktor magazínu Full Moon Michal Pařízek místo, kde složil Nick Cave písničku Thirsty Dog, dozví se i v kterém klubu se poprvé vybíralo za použití WC či o chill-out zóně na hromadě uhlí. Exkurze tak připomene legendární místa jako Bunkr nebo U Zoufalců. V rámci akcí Hurá dovnitř!se pak zájemci podívají do pražské MeetFactory a budou moci navštívit i Palác Akropolis, jehož rekonstrukce v 90. letech je dílem Davida Vávry a Františka Skály.
06.09.2019

Daniel Pitín Papírová věž - 26. 9. – 29. 12. 2019- Galerie Rudolfinum Praha

Český umělec Daniel Pitín (1977) je ve své generaci vůdčí osobností. V bohatě strukturovaném malířském dílese mu podařilo uchopitsvíravou nejistotu předrevoluční minulosti, která ho osobně sice už minula, nicméně ji dokázal přenést do současnosti a pojmenovat v bohaté tematické škále dystopických scén. 
03.09.2019

TheOriginalGypsies znovu roztančí Forum Karlín!

Hudební legendy z Francie se po vyprodaném koncertě před dvěma lety znovu vrací do Prahy potěšit své fanoušky. Ve středu 15. dubna 2020 se Forum Karlín změní v obrovskou tančírnu. Zakládající členové světoznámých GipsyKings dokazují po celém světě, že jsou i nadále králové romské hudby. Na dvouhodinové show plné energie zazní megahity jako Bamboleo, Volare či BailaMe, které rozhodně nenechají nikoho v klidu.
02.09.2019

Tip na víkend v Praze s dětmi: za sportem i zábavou na soutěžní akci Rodinná výzva

V neděli 15. září proběhne na ploše Centrálního parku u metra Háje tradiční zábavná akce Rodinná výzva. Pro děti i dospělé zde bude připraveno více než 20 disciplín, v nichž mohou rodinné týmy soutěžit o hodnotné ceny. Sportovně-pohybový den, včetně doprovodného programu a stánku s odbornou FYZIOporadnou, je zdarma. Nutná je registrace rodinných týmů on-line.
30.08.2019

Architekti a výtvarníci spolu s Galerií Jaroslava Fragnera se postaví Za pravdu… na stejnojmenné výstavě

Galerie Jaroslava Fragnera připravila originální projekt Za pravdu…, který se bude konat v prostorách lapidária, dvorním traktu a přilehlém okolí Betlémské kaple od 11. září do 10. října. Přední čeští umělci se tu přihlásí k hledání pravdy jako k základnímu životnímu a tvůrčímu principu. Na projektu spolupracují výtvarní umělci, architekti a performeři, ale také historici umění, filozofové, politologové i publicisté. Mezi autory budou například Alena Šrámková, Lenka Klodová, Barbora Klímová, Miroslav Šik, Jiří David, Jiří Skála, Mark Ther, Stanislav Kolíbal i umělecké skupiny Guma Guar a Rafani. 
29.08.2019

Architektura ve filmu, architektura pro film

Festival Den architektury a jeho sesterský festival Film a architektura zvou první říjnový týden do kin. A to nejen na mimořádnou kolekci filmů zahraničních i českých tvůrců věnovaných architektuře, urbanismu a designu, ale i na exkurze po zaniklých i současných pražských kinech. 
29.08.2019

Na Putinovy agenty zaostří divadelní soubor Temporary Collective

V Praze, 19. srpna 2019 – Mrazivou inscenaci na pomezí divadla a filmu s názvem Putinovi agenti připravuje na začátek října divadelní soubor Temporary Collective. Soubor, který se v čele s režisérkouPetrouTejnorovou věnuje vždy aktuálním společenským tématům, má tentokrát v hledáčku ruské tajné služby. Inscenace volně vychází ze stejnojmenné knihy Ondřeje Kundry a je založena na jedinečném výzkumu ruského vlivu samotných tvůrců.Dějovou linku inscenace tvoří případ jediného odhaleného ruského agenta po roce 1989 Roberta Rachardža. Jedná se o inscenaci v žánru live cinema, který nabízí intenzivní divácký zážitek. Každý večer se dvě stovky diváků stanou součásti živého kina a na vlastní kůži pocítí praktiky agentů. Film totiž vzniká přímo před zraky publika. Do tvůrčího týmu si režisérka Petra Tejnorová přizvala například dramaturgy Jana Tošovského a Ninu Jacques, herce Petra Vančuru, scénografa Antonína Šilara, střihačky Zuzanu Walter a Petru Maceridu, kameramany Kryštofa Melku, Marka Bartoše, Dominika Žižku a další. Inscenace bude uvedena v premiéře 8. října a následně v reprízách 9. a 10. října v divadle Jatka78. Vstupenky jsou již nyní v prodeji v síti GoOut – www.goout.net.
27.08.2019

Nadějný zpěvák John Jacobs přichází s novým klipem k singlu Summer Love

Po svém debutovém videoklipu vydal John Jacobs svůj druhý videoklip k písni Summer Love. Nový singl je věnován všem, kteří mají rádi léto a užívání si života. Obraz videoklipu je laděn do osmdesátých a devadesátých let, i proto v něm můžete vidět minivan z roku 1982. Příběh písně je o přátelství, lásce, příjemných prožitcích a svým způsobem o bezstarostnosti a svobodě.
27.08.2019

V září začíná nový festival PRAGUE PHOTO SHOW 2019 - Příběhy úspěšných fotografů

Divadlo ABC bude v neděli 22. září 2019 hostit nový festival Prague Photo Show 2019.
26.07.2019

Provokativní socha King Kong Balls před hotelem InterContinental jako další zastávka festivalu Sculpture Line

Nečekané setkání čeká od včerejšího dne na kolemjdoucí piazzetty hotelu InterContinetal. V rámci festivalu Sculpture Line nainstaloval na Náměstí Miloše Formana v Praze svou bronzovou sochu modrého opičáka francouzský umělec Denis Defrancesco. Umělecké dílo s názvem King Kong Balls má jednoznačně za úkol provokovat. Původní verze King Kong Balls (2 metry) v černé patině byla představena světu na Biennale v Benátkách. Pro Sculpture Line 2019  vznikla nová pětimetrová verze, která více vynikne ve veřejném prostoru.  Denis Defrancesco je vznešený introvert a skromný exhibicionista, který vytváří eklektickou, překvapující a drzou vlastní podstatu díla svými monumentálními skulpturami, 3-D obrazy a metamorfozovanými idoly.
26.07.2019

Bezpečně na Let It Roll - festival se připravuje na fanoušky z celého světa

Přesně jeden týden zbývá do největší drum and bassové akce světa. Festival Let It Roll, jehož dvanáctý ročník proběhne na letišti v Milovicích 1.4. srpna, dokončuje přípravy. Mezi nimi i řadu bezpečnostních opatření. Ta mají zajistit nejen maximální komfort, ale především bezpečnost návštěvníků.
10.07.2019

Už za tři týdny vypukne největší drum and bassová akce světa – festival Let It Roll

Letiště v Milovicích se připravuje na největší drum and bassovou událost tohoto roku. Na festival, který letos proběhne 1. až 4. srpna, každoročně zavítají desetitisíce lidí nejen z Česka. I letos si organizátoři dali záležet na výběru DJs, kteří budou diváky bavit. Z české scény se mohou těšit mimo jiné na interprety, jako je Madface, Tom SMall nebo A-Cray. 
10.07.2019

PARÁDA fest Frekvence 1 nabídne na Konopišti to nejlepší z české a slovenské scény!

V sobotu 10. srpna proběhne v přírodním areálu na Konopišti další ročník populárního festivalu PARÁDA fest Frekvence 1. Na hudební akci se představí známé kapely jako je Mig 21, NO NAME, SLZA, Rybičky 48 a řada dalších oblíbených interpretů.Návštěvníci se mohou těšit i na moderátory Frekvence 1 nebo zajímavou soutěž. Nebude chybět ani velká dětská zóna plná atrakcí a další festivalové vychytávky.
10.07.2019

Slovenská Pohoda startuje již zítra; hlásí vyprodáno

Zítra, ve čtvrtek 11. července, se otevřou brány 23. ročníku festivalu Pohoda, aby přivítaly fanoušky jednoho z nejvýše ceněných festivalů v Evropě. Již minulý týden však ohlásili spokojení pořadatelé zcela vyprodanou kapacitu. „Děkujeme všem našim příznivcům za obrovský zájem a věříme, že všichni budou letos spokojeni,” říká zakladatel a ředitel festivalu Michal Kaščák. Pro šťastné držitele vstupenek se svým týmem připravil žánrově pestrý program, pro který je typická nevídaně vysoko nasazená laťka dramaturgické kvality i jasně definovaný postoj k společenským a ekologickým tématům. 
05.07.2019

S bezhotovostní peněženkou a festivalovou měnou BOLT na Let It Roll

Největší drum and bassová akce světa se neúprosně blíží. Tři dny a tři noci plné elektronických beatů, audiovizuálních show a mnohého dalšího. Pořadatelé se mj. každý rok pobyt návštěvníkům snaží co nejvíce ulehčit tak, aby se na něm cítili komfortně a bezpečně. Má v tom pomoci i tzv. cashless systém, kdy čipový náramek slouží jako peněženka. Tento systém na Let It Rollu návštěvníci využijí již počtvrté. 
02.07.2019

XV. Festival Na vodě přehrada Lučina 10. srpna 2019

- hlavními hosty jsou Pavel Helan, skupina Good Work a zpěvák Gerald Clark z Jižní Afriky
- vystoupí účinkující z Čech, Slovenska a Jižní Afriky
- nebude chybět vodní tanec, světelná show a velkolepý ohňostroj
- výtěžek festivalu putuje na podporu humanitárních projektů na misiích v Tanzánii
- celý festival zabezpečuje různorodá skupina mladých lidí bez jakéhokoli nároku na odměnu
02.07.2019

KOVÁŘSKÉ SONÁTY 2019- HRADEC NAD MORAVICÍ

KOVÁŘI

HRADEC NAD MORAVICÍ 

Kováři Moravskoslezského kraje Vás srdečně zvou na KOVÁŘSKÉ SONÁTY

ve dnech 3. a 4. srpna 2019 od 09.00h

 AREÁL TJ HRADEC NAD MORAVICÍ
27.06.2019

Tradiční Francouzský trh na Kampě otevírá své brány již po dvanácté

Ve dnech 10. – 14. července se pražské náměstí Na Kampě opět promění v klasickou francouzskou čtvrť. Na své si zde přijdou milovníci dobrého jídla, hudby i francouzské atmosféry. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečná vína, bohatý hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše na malebném náměstíčku u Karlova mostu.
27.06.2019

Stand-up comedy, TMBK či Ninja faktor – Rock for People nebude jen o muzice

V Praze 25. června 2019 – Za týden, ve středu 3. července, odstartuje Večírkem pro nedočkavé jeden z nejstarších českých festivalů Rock for People. Brány se návštěvníkům otevřou již po pětadvacáté, aby si opět společně užili radost z muziky, letní pohodu a nenapodobitelnou atmosféru zdejšího areálu. V průběhu následujících dnů se na 7 podiích představí na 100 kapel, muzikantů a DJs. Návštěvníci se můžou těšit například na Bring Me The Horizon, Manic Streat Preachers, In Flames, Rudimental, Kodaline či Franz Ferdinand. Unikátní bude premiéra projektu, který přivede na jedno podium Vypsanou Fixu společně s renomovaným orchestrem PKF - Prague Philharmonia. A to zdaleka není vše!
29.05.2019

SCULPTURE LINE startuje již příští týden

Rónův Čtenář v křesle na Náměstí Franze Kafky, obří lidoop čínského sochaře Liu Ruowanga vzhlížející k nebesům před Tančícím domem, impozantní Stvůra Jana Dostála na náměstí Republiky, majestátní Trůn Antonína Kašpara v Dolních Břežanech, tichý Strážce Stefana Milkova na Novoměstské radnici či Adam a Eva od Kryštofa Hoška na Jungmannově náměstí – sochařský festival Sculpture Line  již popáté obsadí pražská veřejná prostranství a originálně doplní a oživí rušná místa v centru i prostory mimo hlavní tepny města. Stejně jako v minulých letech budou sochy k vidění nejen v metropoli, sochařská linka Sculpture Line povede letos do Pardubic, Plzně, Broumova, Liberce, Ostravy či Olomouce a také až za hranice do Lucemburska a Německa. 
28.05.2019

Janek Ledecký vymění klobouk za kravatu a odehraje koncerty se symfonickým orchestrem. Hostem bude Ivan Hlas

Na podzim 2019 chystá Janek Ledecký exkluzivní koncerty se symfonickým orchestrem. Objeví se v pěti městech společně s uznávaným písničkářem a hudebníkem Ivanem Hlasem.
23.05.2019

Umělci zvou do svých ateliérů veřejnost v Královéhradeckém i Pardubickém kraji

Centrum uměleckých aktivitImpuls Hradec Králové, letos již posedmé organizuje dvoudenní výtvarný festival Dny otevřených ateliérů(DOA). Letošní ročník se uskuteční 15.-16. června 2019. Výzvu letos vyslyšelo více jak 40 výtvarníků a institucí nejrůznějších oborů a zaměření. Návštěvníci tak budou moci zavítat jak do renomovaných galerií, tak i do dílen malířů, hrnčířů, sochařů, fotografů, řezbářů ale i designérů.
21.05.2019

Pivo na Náplavce: dvoudenní festival představí 55 tuzemských minipivovarů

Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival se bude letos konat na Rašínově nábřeží už posedmé. Proběhne 14. a 15. června mezi Palackého a železničním mostem na Výtoni. Návštěvníci se kromě 55 tuzemských minipivovarů mohou těšit i na 20 stánků s pochutinami hodícími se k pivu a na bohatý hudební program.
15.05.2019

Skillet dorazí na podzim do Prahy, Brna a Bratislavy i s novým albem Victorious

Vyzbrojeni materiálem ze zbrusu nového alba Victorious dorazí populární američtí rockeři Skillet letos na podzim do České republiky. A aby potěšili zdejší věrné fanoušky, zařadili do svého evropského turné ne jednu, ale hned dvě české zastávky: 27. listopadu zahrají v Brně v hale Vodova a 28. listopadu to rozbalí v Malé Sportovní hale v Praze. Ještě před tím se zastaví i u sousedů v Bratislavě, kde zahrají 25. listopadu v Refinery Gallery.
15.05.2019

YOGA & SPECIAL PLACES

Summer Yoga Day – den, který v sobě ukrývá nejen cvičení jógy, ale také možnost
navštívit netradiční místo, které pořadatelé pečlivě vybírají, aby fanouškům jógy
zprostředkovali speciální zážitek. V červnu se návštěvníci ocitnou v prostorách
funkcionalistické vily na Barrandově, která se na jeden den stane místem velké letní
 
jóga párty. Projekt přináší nejen ojedinělý zážitek, ale jeho smyslem je zároveň po-
moci dobré věci. Sobotní den bude věnován na podporu útulku pro staré a nemoc-
né či vyřazené koně ze sportovní kariéry Domov pro koně z.s.15.05.2019

V pátek ožije Vyšehrad novým cirkusem a hudbou - startuje Open Air festival Losers Cirque Company

V pátek 17. května vypukne na pražském Vyšehradě první ročník Open Air festivalu, který pořádá známý soubor Losers Cirque Company.
30.4.2019

Android Asteroid vydávají nové album AMOEBA

Třinácti tracky nás Android Asteroid provádějí v mnohem tanečnějším rytmu, než jsme u nich zvyklí. Škatulkování do hudebních stylů ale u AMOEBY postrádá smysl, každá píseň je nosičem další silné emoce, naprosto odlišné od té předchozí v „obrazu“ i zvuku.


30.4.2019

Pražský koncert Godsmack se přesouvá o den dříve!

Česká premiéra amerických hard rockerů Godsmack v čele s charizmatickým zpěvákem a kytaristou Sullym Ernou se uskuteční o den dříve, tedy 10. června 2019. Pořadatelé se po dohodě s kapelou rozhodli přesunout koncert z 11. června a vyjít tak vstříc žádostem fanoušků tvrdších žánrů, kteří se ve stejné datum chystají na koncert Slipknot