26.07.2019

Provokativní socha King Kong Balls před hotelem InterContinental jako další zastávka festivalu Sculpture Line

Nečekané setkání čeká od včerejšího dne na kolemjdoucí piazzetty hotelu InterContinetal. V rámci festivalu Sculpture Line nainstaloval na Náměstí Miloše Formana v Praze svou bronzovou sochu modrého opičáka francouzský umělec Denis Defrancesco. Umělecké dílo s názvem King Kong Balls má jednoznačně za úkol provokovat. Původní verze King Kong Balls (2 metry) v černé patině byla představena světu na Biennale v Benátkách. Pro Sculpture Line 2019  vznikla nová pětimetrová verze, která více vynikne ve veřejném prostoru.  Denis Defrancesco je vznešený introvert a skromný exhibicionista, který vytváří eklektickou, překvapující a drzou vlastní podstatu díla svými monumentálními skulpturami, 3-D obrazy a metamorfozovanými idoly.
26.07.2019

Bezpečně na Let It Roll - festival se připravuje na fanoušky z celého světa

Přesně jeden týden zbývá do největší drum and bassové akce světa. Festival Let It Roll, jehož dvanáctý ročník proběhne na letišti v Milovicích 1.4. srpna, dokončuje přípravy. Mezi nimi i řadu bezpečnostních opatření. Ta mají zajistit nejen maximální komfort, ale především bezpečnost návštěvníků.
10.07.2019

Už za tři týdny vypukne největší drum and bassová akce světa – festival Let It Roll

Letiště v Milovicích se připravuje na největší drum and bassovou událost tohoto roku. Na festival, který letos proběhne 1. až 4. srpna, každoročně zavítají desetitisíce lidí nejen z Česka. I letos si organizátoři dali záležet na výběru DJs, kteří budou diváky bavit. Z české scény se mohou těšit mimo jiné na interprety, jako je Madface, Tom SMall nebo A-Cray. 
10.07.2019

PARÁDA fest Frekvence 1 nabídne na Konopišti to nejlepší z české a slovenské scény!

V sobotu 10. srpna proběhne v přírodním areálu na Konopišti další ročník populárního festivalu PARÁDA fest Frekvence 1. Na hudební akci se představí známé kapely jako je Mig 21, NO NAME, SLZA, Rybičky 48 a řada dalších oblíbených interpretů.Návštěvníci se mohou těšit i na moderátory Frekvence 1 nebo zajímavou soutěž. Nebude chybět ani velká dětská zóna plná atrakcí a další festivalové vychytávky.


10.07.2019

Slovenská Pohoda startuje již zítra; hlásí vyprodáno

Zítra, ve čtvrtek 11. července, se otevřou brány 23. ročníku festivalu Pohoda, aby přivítaly fanoušky jednoho z nejvýše ceněných festivalů v Evropě. Již minulý týden však ohlásili spokojení pořadatelé zcela vyprodanou kapacitu. „Děkujeme všem našim příznivcům za obrovský zájem a věříme, že všichni budou letos spokojeni,” říká zakladatel a ředitel festivalu Michal Kaščák. Pro šťastné držitele vstupenek se svým týmem připravil žánrově pestrý program, pro který je typická nevídaně vysoko nasazená laťka dramaturgické kvality i jasně definovaný postoj k společenským a ekologickým tématům. 
05.07.2019

S bezhotovostní peněženkou a festivalovou měnou BOLT na Let It Roll

Největší drum and bassová akce světa se neúprosně blíží. Tři dny a tři noci plné elektronických beatů, audiovizuálních show a mnohého dalšího. Pořadatelé se mj. každý rok pobyt návštěvníkům snaží co nejvíce ulehčit tak, aby se na něm cítili komfortně a bezpečně. Má v tom pomoci i tzv. cashless systém, kdy čipový náramek slouží jako peněženka. Tento systém na Let It Rollu návštěvníci využijí již počtvrté. 
02.07.2019

XV. Festival Na vodě přehrada Lučina 10. srpna 2019

- hlavními hosty jsou Pavel Helan, skupina Good Work a zpěvák Gerald Clark z Jižní Afriky
- vystoupí účinkující z Čech, Slovenska a Jižní Afriky
- nebude chybět vodní tanec, světelná show a velkolepý ohňostroj
- výtěžek festivalu putuje na podporu humanitárních projektů na misiích v Tanzánii
- celý festival zabezpečuje různorodá skupina mladých lidí bez jakéhokoli nároku na odměnu
02.07.2019

KOVÁŘSKÉ SONÁTY 2019- HRADEC NAD MORAVICÍ

KOVÁŘI

HRADEC NAD MORAVICÍ 

Kováři Moravskoslezského kraje Vás srdečně zvou na KOVÁŘSKÉ SONÁTY

ve dnech 3. a 4. srpna 2019 od 09.00h

 AREÁL TJ HRADEC NAD MORAVICÍ
27.06.2019

Tradiční Francouzský trh na Kampě otevírá své brány již po dvanácté

Ve dnech 10. – 14. července se pražské náměstí Na Kampě opět promění v klasickou francouzskou čtvrť. Na své si zde přijdou milovníci dobrého jídla, hudby i francouzské atmosféry. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečná vína, bohatý hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše na malebném náměstíčku u Karlova mostu.


27.06.2019

Stand-up comedy, TMBK či Ninja faktor – Rock for People nebude jen o muzice

V Praze 25. června 2019 – Za týden, ve středu 3. července, odstartuje Večírkem pro nedočkavé jeden z nejstarších českých festivalů Rock for People. Brány se návštěvníkům otevřou již po pětadvacáté, aby si opět společně užili radost z muziky, letní pohodu a nenapodobitelnou atmosféru zdejšího areálu. V průběhu následujících dnů se na 7 podiích představí na 100 kapel, muzikantů a DJs. Návštěvníci se můžou těšit například na Bring Me The Horizon, Manic Streat Preachers, In Flames, Rudimental, Kodaline či Franz Ferdinand. Unikátní bude premiéra projektu, který přivede na jedno podium Vypsanou Fixu společně s renomovaným orchestrem PKF - Prague Philharmonia. A to zdaleka není vše!
29.05.2019

SCULPTURE LINE startuje již příští týden

Rónův Čtenář v křesle na Náměstí Franze Kafky, obří lidoop čínského sochaře Liu Ruowanga vzhlížející k nebesům před Tančícím domem, impozantní Stvůra Jana Dostála na náměstí Republiky, majestátní Trůn Antonína Kašpara v Dolních Břežanech, tichý Strážce Stefana Milkova na Novoměstské radnici či Adam a Eva od Kryštofa Hoška na Jungmannově náměstí – sochařský festival Sculpture Line  již popáté obsadí pražská veřejná prostranství a originálně doplní a oživí rušná místa v centru i prostory mimo hlavní tepny města. Stejně jako v minulých letech budou sochy k vidění nejen v metropoli, sochařská linka Sculpture Line povede letos do Pardubic, Plzně, Broumova, Liberce, Ostravy či Olomouce a také až za hranice do Lucemburska a Německa. 
28.05.2019

Janek Ledecký vymění klobouk za kravatu a odehraje koncerty se symfonickým orchestrem. Hostem bude Ivan Hlas

Na podzim 2019 chystá Janek Ledecký exkluzivní koncerty se symfonickým orchestrem. Objeví se v pěti městech společně s uznávaným písničkářem a hudebníkem Ivanem Hlasem.
23.05.2019

Umělci zvou do svých ateliérů veřejnost v Královéhradeckém i Pardubickém kraji

Centrum uměleckých aktivitImpuls Hradec Králové, letos již posedmé organizuje dvoudenní výtvarný festival Dny otevřených ateliérů(DOA). Letošní ročník se uskuteční 15.-16. června 2019. Výzvu letos vyslyšelo více jak 40 výtvarníků a institucí nejrůznějších oborů a zaměření. Návštěvníci tak budou moci zavítat jak do renomovaných galerií, tak i do dílen malířů, hrnčířů, sochařů, fotografů, řezbářů ale i designérů.
21.05.2019

Pivo na Náplavce: dvoudenní festival představí 55 tuzemských minipivovarů

Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival se bude letos konat na Rašínově nábřeží už posedmé. Proběhne 14. a 15. června mezi Palackého a železničním mostem na Výtoni. Návštěvníci se kromě 55 tuzemských minipivovarů mohou těšit i na 20 stánků s pochutinami hodícími se k pivu a na bohatý hudební program.


15.05.2019

Skillet dorazí na podzim do Prahy, Brna a Bratislavy i s novým albem Victorious

Vyzbrojeni materiálem ze zbrusu nového alba Victorious dorazí populární američtí rockeři Skillet letos na podzim do České republiky. A aby potěšili zdejší věrné fanoušky, zařadili do svého evropského turné ne jednu, ale hned dvě české zastávky: 27. listopadu zahrají v Brně v hale Vodova a 28. listopadu to rozbalí v Malé Sportovní hale v Praze. Ještě před tím se zastaví i u sousedů v Bratislavě, kde zahrají 25. listopadu v Refinery Gallery.
15.05.2019

YOGA & SPECIAL PLACES

Summer Yoga Day – den, který v sobě ukrývá nejen cvičení jógy, ale také možnost
navštívit netradiční místo, které pořadatelé pečlivě vybírají, aby fanouškům jógy
zprostředkovali speciální zážitek. V červnu se návštěvníci ocitnou v prostorách
funkcionalistické vily na Barrandově, která se na jeden den stane místem velké letní
 
jóga párty. Projekt přináší nejen ojedinělý zážitek, ale jeho smyslem je zároveň po-
moci dobré věci. Sobotní den bude věnován na podporu útulku pro staré a nemoc-
né či vyřazené koně ze sportovní kariéry Domov pro koně z.s.15.05.2019

V pátek ožije Vyšehrad novým cirkusem a hudbou - startuje Open Air festival Losers Cirque Company

V pátek 17. května vypukne na pražském Vyšehradě první ročník Open Air festivalu, který pořádá známý soubor Losers Cirque Company.
30.4.2019

Android Asteroid vydávají nové album AMOEBA

Třinácti tracky nás Android Asteroid provádějí v mnohem tanečnějším rytmu, než jsme u nich zvyklí. Škatulkování do hudebních stylů ale u AMOEBY postrádá smysl, každá píseň je nosičem další silné emoce, naprosto odlišné od té předchozí v „obrazu“ i zvuku.
30.4.2019

Pražský koncert Godsmack se přesouvá o den dříve!

Česká premiéra amerických hard rockerů Godsmack v čele s charizmatickým zpěvákem a kytaristou Sullym Ernou se uskuteční o den dříve, tedy 10. června 2019. Pořadatelé se po dohodě s kapelou rozhodli přesunout koncert z 11. června a vyjít tak vstříc žádostem fanoušků tvrdších žánrů, kteří se ve stejné datum chystají na koncert Slipknot