Úvod  -> Koncerty v Olomouckém kraji  ->  Koncerty v Olomouci

Kafka Band- Olomouc

Akce již proběhla!

23.10.2019

Akce již proběhla!

Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc

Cena:260 Kč

PRODEJ VSTUPENEK Kafka Band- Olomouc -Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Kafka Band- Olomouc

Audiovizuálního projekt inspirovaný nedokončeným románem Franze Kafky. Kongeniální spojení hudby, slova a obrazu. Odlidštěnou atmosféru Ameriky 20. let dotváří velkoplošné projekce VJ Clada.

Kafka Band je literárně-hudební projekt, který vznikl v roce 2013 inspirován komiksovou adaptací nedokončeného románu Franze Kafky Zámek (autorů Jaromíra 99 a amerického scenáristy Davida Z. Mairowitze). Jaromír 99 a Jaroslav Rudiš (spoluautoři kultovního komiksu Alois Nebel) tehdy přizvali přední české hudebníky ze skupin Umakart, Priessnitz, Tata Bojs a Lesní zvěř, aby se s nimi podíleli na albu a divadelním inscenaci Das Schloss (2014). Projekt skupina představila nejen v Německu a České republice, ale i v Holandsku, Rakousku, Polsku, Švýcarsku, na Slovensku nebo Ukrajině.

Album Amerika vzniklo jako původní hudba ke stejnojmennému divadelnímu představení Jaroslava Rudiše a Alexandera Riemenschneidera pro Theater Bremen, v němž kapela živě vystupuje. Kafka Band na něm opustil koncept poloakustického projektu a více pracuje s elektronikou. Album je také výrazně písničkovější než předchozí Zámek. Silné téma Ameriky je moderní, chladná, odlidštěná společnost, kde nikdo nemůže spoléhat na soucit. Proto je zvuk chladnější, strojovější, větší prostor mají syntetizátory, ale také vocodery a elektronické bicí.

Kafka Band jsou: K., Jaroslav Rudiš, Jaromír Švejdík (Jaromír 99), Dušan Neuwerth, Libor Palucha, Jiří Hradil, Zdeněk Jurčík a Tomáš Neuwerth. Hostující člen: VJ Clad.Štítky: Hudba, Elektronika, Rock, Pop

ULOŽIT SI TUTO AKCI

Kafka Band- Olomouc -Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc

PRODEJ VSTUPENEK Kafka Band- Olomouc -Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc

KOUPIT VSTUPENKY na Kafka Band- Olomouc -Jazz Tibet Club, Sokolská 48, Olomouc

Zaslat odkaz na akci emailem