Úvod  -> Koncerty v Jihomoravském kraji  ->  Koncerty v Blansku

HRADIŠŤAN A JIŘÍ PAVLICA - koncert v Blansku

Akce již proběhla!

9.11.2018

Akce již proběhla!

Kulturní středisko Blansko Hybešova 1, Blansko

Cena:390,-

PRODEJ VSTUPENEK HRADIŠŤAN A JIŘÍ PAVLICA - koncert v Blansku -Kulturní středisko Blansko Hybešova 1, Blansko

Popis kulturní akce HRADIŠŤAN A JIŘÍ PAVLICA - koncert v Blansku

Hradišťan & Jiří Pavlica vystoupí v Blansku 9.11.2018 v rámci 12. ročníku slavnostní akce Blanenského vítání svatého Martina.

Hradišťan & Jiří Pavlica je ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice. (viz historie)
Od roku 1978 je uměleckým vedoucím Hradišťanu tvůrčí osobnost - houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica, pod jehož vedením se dramaturgie začala postupně transformovat do širších souvislostí historických, geografických, ale i společenských. Vzrůstaly také interpretační nároky na členy souboru. Postupně se začala významně prosazovat autorská tvorba Jiřího Pavlici, která zcela převládá v posledních projektech.

Dnes je Hradišťan (v širší podobě i s tanečním souborem) profesionálním tělesem, které programově pracuje zejména s odkazem lidové tradice a jejím filozofickým přesahem. Překračuje hranice hudebních žánrů a spolupracuje s osobnostmi různých kultur celého světa. Je častým hostem, domácích i zahraničních festivalů tradiční, alternativní, ale i vážné hudby. Hradišťan spolupracuje s rozhlasem, televizí a filmem, koncertoval na 4 kontinentech, natočil více než 30 stěžejních zvukových nosičů (viz. Diskografie) a na mnoha dalších spolupracoval. Mezi kmenové sólisty patří Alice Holubová, Jiří Pavlica a David Burda.

Způsob práce, dramaturgie a umělecká úroveň řadí Hradišťan k originálním a nezaměnitelným tělesům české i mezinárodní hudební scény.ULOŽIT SI TUTO AKCI

 HRADIŠŤAN A JIŘÍ PAVLICA - koncert v Blansku -Kulturní středisko Blansko Hybešova 1, Blansko

PRODEJ VSTUPENEK HRADIŠŤAN A JIŘÍ PAVLICA - koncert v Blansku -Kulturní středisko Blansko Hybešova 1, Blansko

Zaslat odkaz na kulturní akci HRADIŠŤAN A JIŘÍ PAVLICA - koncert v Blansku -Kulturní středisko Blansko Hybešova 1, Blansko na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?