Úvod  -> Volný čas v Praze  ->  Volný čas v Praze

Pamírskou cestou z Kyrgyzstánu do Tádžikistánu- Praha

Akce již proběhla!

16.05.2018

Akce již proběhla!

Vnitroblock, Tusarova 791/31, Praha

Cena:60 Kč

PRODEJ VSTUPENEK Pamírskou cestou z Kyrgyzstánu do Tádžikistánu- Praha -Vnitroblock, Tusarova 791/31, Praha

KOUPIT VSTUPENKY

Popis akce Pamírskou cestou z Kyrgyzstánu do Tádžikistánu- Praha

Shrnout dva měsíce putování po středoasijských republikách do jedné přednášky lze těžko a tak jsem nakonec vybral jen jeden úsek mé dlouhé cesty, který vystihuje ducha celého regionu. Pamírská cesta začíná v kyrgyzském městě Oš, překonává nehostinnou náhorní plošinu a končí v úrodném údolí Wachan na afghánských hranicích. Představuje nekonečné kilometry rozbité stezky, nádherná horská panoramata, všudypřítomný zvířený prach a náhodná setkání s nomády. Údolí Wachan pak díky své odlehlosti ukazuje, jak vypadal Afghánistán před desetiletími bojů a násilí. Toto údolí spojující Střední Asii s Čínou vždy představovalo kulturní křižovatku a směsice kultur a náboženství tam dosud přetrvává. V okolních údolích se čas takřka zastavil a pohostinnost místních obyvatel dává vzpomenout na staré časy.

Nespočet pozvání na čaj, celé dny chůze o samotě, stopování na prázdných cestách, řada výstředních zážitků s místními, ale hlavně klid a odlehlost, která se už v dnešním světě těžko hledá. Právě to je pro mě Pamír se svými mohutnými štíty a nekonečnými pláněmi.Štítky: Přednáška / Konference

ULOŽIT SI TUTO AKCI

Pamírskou cestou z Kyrgyzstánu do Tádžikistánu- Praha -Vnitroblock, Tusarova 791/31, Praha

PRODEJ VSTUPENEK Pamírskou cestou z Kyrgyzstánu do Tádžikistánu- Praha -Vnitroblock, Tusarova 791/31, Praha

KOUPIT VSTUPENKY

Zaslat odkaz na kulturní akci Pamírskou cestou z Kyrgyzstánu do Tádžikistánu- Praha -Vnitroblock, Tusarova 791/31, Praha na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?