Úvod  -> Koncerty v Praze  ->  Koncerty v Praze

GRUZÍNSKÝ NÁRODNÍ ZPĚV/SULIKO/SBOR SÓLISTŮ TBILISKÉ OPERY- Praha

Akce již proběhla!

09.11.2018

Akce již proběhla!

19:30

Rudolfinum Praha

Cena:990,-

PRODEJ VSTUPENEK GRUZÍNSKÝ NÁRODNÍ ZPĚV/SULIKO/SBOR SÓLISTŮ TBILISKÉ OPERY- Praha -Rudolfinum Praha prodej vstupenek Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce GRUZÍNSKÝ NÁRODNÍ ZPĚV/SULIKO/SBOR SÓLISTŮ TBILISKÉ OPERY- Praha

Naprosto unikátní vystoupení chystá gruzínský soubor sólistů Tbiliské opery "Suliko". Jediný mužský "operní sbor" zapsaný na seznamech UNESCO vystoupí 9. listopadu 2018 v pražském Rudolfinu. Soubor, který zpívá bez účasti hudebních nástrojů, takzvaně acapella, byl založen v roce 2007a stal se jedním z nejpopulárnějších folklórních souborů v Gruzii. Je to jeden z nejpopulárnějších folklórních souborů v Gruzii."Je to jediný soubor na světě gruzínské folklórní hudby, kde jsou interprety současní sólisté opery. Soubor je miláčkem publika nejen v Gruzii, ale i za jejími hranicemi.
Gruzínská hudba, folklór, vícehlasný zpěv se staly obchodní značkou Gruzie. Mnoha lidem na světě se zalíbila gruzínská hudba. Všude zanechávají okouzlující, nezapomenutelný dojem. Soubor "Suliko" zaznamenal obrovské ohlasy všude, kde vystupoval, jako například v Německu, Francii, Polsku, Litvě, Lotyšsku, Turecku, Řecku, Izraeli, USA a dalších zemích. V jejich obsáhlém repertoáru je folklór, gruzínské městské písně (romance), které jsou interpretovány vícehlasně. Soubor se také mnohokrát účastnil oficiálních recepcí gruzínských velvyslanectví v různých zemích světa. Byl vyznamenán státními cenami. Mužský soubor "Suliko" je v Praze poprvé a jejich koncert ve Dvořákově síni Rudolfina bude nezapomenutelnou a neobvyklou podívanou!

Soubor "Suliko" je vokální a instrumentální soubor vytvořený Ivanem Galuashvilim, složený ze sólistů z opery v Tbilisi. Ačkoli dostali velmi vysokou úroveň klasického výcviku, zůstávají umělci připojeni k tradiční gruzínské hudbě, včetně polyfonního zpěvu. Tyto písně byly zapsány jako nehmotné kulturní dědictví UNESCO. Večerní program nás ponoří do děl z tradičního repertoáru i současných gruzínských skladatelů. Některé písně jsou spojeny s kultem révy a mnoho pochází z osmého století. Píseň je přítomna ve všech aktivitách každodenního života. Od pracovních písní, kterým říkají Naduri a zahrnují zvuky fyzického úsilí v hudbě, přes vánoční písně neboli Alilo, stejně jako léčebné písně. Byzantské liturgické hymny byly také začleněny do gruzínské polyfonní tradice a dokonce se staly hlavním rysem tradice.

ULOŽIT SI TUTO AKCI

GRUZÍNSKÝ NÁRODNÍ ZPĚV/SULIKO/SBOR SÓLISTŮ TBILISKÉ OPERY- 
Praha
 -Rudolfinum
 
Praha

PRODEJ VSTUPENEK GRUZÍNSKÝ NÁRODNÍ ZPĚV/SULIKO/SBOR SÓLISTŮ TBILISKÉ OPERY- Praha -Rudolfinum Praha prodej vstupenek Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY

Zaslat odkaz na kulturní akci GRUZÍNSKÝ NÁRODNÍ ZPĚV/SULIKO/SBOR SÓLISTŮ TBILISKÉ OPERY- Praha -Rudolfinum Praha na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?