Úvod  -> Divadlo v Jihomoravském kraji  ->  Divadlo v Brně

Divadlo kjógen - samurajská komedie- Brno

Akce již proběhla!

06.12.2018

Akce již proběhla!

Rosnička restaurant, Jana Nečase 1, Brno

Cena:80 Kč

PRODEJ VSTUPENEK Divadlo kjógen - samurajská komedie- Brno -Rosnička restaurant, Jana Nečase 1, Brno

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Divadlo kjógen - samurajská komedie- Brno

Srdečně zveme na představení Divadla kjógen, které se bude konat v Klubu Rosnička na Jana Nečase 1 v Brně Žabovřeskách.

Přijdťe si s námi užít večer s tradiční japonskou komedií kjógen. Zhlédnout budete moci dvě hry, Čidori (Kulíci) a Kaki jamabuši (Horský asketa zlodějem tomelů).

Čidori
(Kulíci)
Bez peněz do hospody nelez... Co však má sluha dělat, když dostal od pána nařízeno obstarat soudek sake, přestože pán nemá žádné peníze? Odmítnout příkaz pána nelze, tak se Tarókadža musí snažit. A také se snaží. Tančí, zpívá, vypráví, jen aby obchodníka se sake zabavil a to sake nakonec... Tedy, na konec se přijďte podívat 6.12.
Kulící jsou daším mezníkem v repertoáru MDK. Ač tak na pohled vůbec nevypadá, hra je velmi náročná, hlavní postava je po celou dobu v akci a nemá okamžik na vydechnutí. To samozřejmě proto, aby ho neměl ani divák a kuriozní proud Tarókadžova eskamotérství si užil zcela unášen dějem.

Kaki jamabuši (Horský akseta zlodějem tomelů) - Zloděj tomelů je jednou z nejkratších, nejjednodušších, ale zároveň i nejčastěji uváděných japonských frašek. Horský asketa, vracející se z pouti po svatých místech v horách Ómine a Kacuragi (skutečná poutní místa japonské esoterické školy šúgendó), dostává hlad, vyšplhá na strom a začne krást tomely. Nachytá jej však sadař. Pobaven neumělou snahou askety ukrýt se na stromě, si z mnicha pořádně vystřelí.Štítky: Divadlo

ULOŽIT SI TUTO AKCI

Divadlo kjógen - samurajská komedie- Brno -Rosnička restaurant, Jana Nečase 1, Brno

PRODEJ VSTUPENEK Divadlo kjógen - samurajská komedie- Brno -Rosnička restaurant, Jana Nečase 1, Brno

KOUPIT VSTUPENKY

Zaslat odkaz na kulturní akci Divadlo kjógen - samurajská komedie- Brno -Rosnička restaurant, Jana Nečase 1, Brno na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?