Úvod  -> Divadlo v Praze  ->  Divadlo v Praze

Činohra Titanic- Praha

Akce již proběhla!

16.05.2019

Akce již proběhla!

19:00

Divadlo Kalich, Jungmannova 9, Praha 1

Cena:199,- až 549,-

PRODEJ VSTUPENEK Činohra Titanic- Praha -Divadlo Kalich, Jungmannova 9, Praha 1

Popis kulturní akce Činohra Titanic- Praha

John Fiske TITANIC
komedie o nejbezpečnější plavbě všech dob… Račte si nastoupit!

Režie: Jakub Nvota
Hrají: Miroslav Vladyka a Filip Blažek

Premiéra: 17. ledna 2018

Vtipná parodie pro dva herce v mnoha úlohách. Naprosto výjimečné příležitosti pro výjimečné herce nabízí s velkým nadhledem, ale i se spoustou hlubších témat podaná rekonstrukce potopení nejslavnější lodi světa. Text Johna Fiskeho slavil úspěch už u sousedů na Slovensku, kam ho přivedl jeho velký fanoušek Milan Lasica. Na českou divadelní scénu se dostává poprvé.
Gigantická slavná loď, známé události jejího zániku, událost století, velký příběh, stovky a stovky osudů, ledovec, šťastné i nešťastné konce – to všechno nám v této komedii zahrají jen dva herci. Na co potřeboval Hollywood davy statistů a výpravné dekorace, dokážou zvládnout dva čeští mořeplavci s využitím základních divadelních technik imaginace, představivosti a pochopitelně zázraku.
Budete svědky detailní rekonstrukce osudu Titanicu a zároveň nových překvapivých odhalení, která snad trochu poopraví známou legendu. Na tomto výletu nebudete jen pasivním publikem, a jak to všechno přežijete, je jen na vás. Koneckonců, každý má svůj Titanic!
V této komedii dvojice herců – jakési duo spekulantů začíná přemýšlet nad osudem Titanicu a rozebírat jeho příběh. Z dialogů se postupně stává divadelní rekonstrukce, herci na sebe berou podoby jednotlivých aktérů událostí. Jsou kapitánem, cestujícími, lodí, ledovcem… Hrají, zpívají, tancují, to vše doplněné o reálné informace, projekce a vizualizace. Postupně se ve své hře dostávají od konkrétních okolností potopení lodi k širšímu společenskému kontextu, a tím i k pointě své hry a příběhu. Titanic je v jejich podání najednou znovu přítomný, avšak už jako širší a současné téma.
Představení je skvělou příležitostí pro sehranou dvojici komiků, kteří spolu dokážou vytvářet překvapivé situace a pointy a nebojí se tu a tam oslovit také publikum.

Štítky: Činohra

ULOŽIT SI TUTO AKCI

Činohra Titanic- Praha -Divadlo Kalich, Jungmannova 9, Praha 1

PRODEJ VSTUPENEK Činohra Titanic- Praha -Divadlo Kalich, Jungmannova 9, Praha 1

Zaslat odkaz na akci emailem