Úvod  -> Divadlo v Praze  ->  Divadlo v Praze

Činohra LEV V ZIMĚ- Praha

Akce již proběhla!

11.02.2019

Akce již proběhla!

19:00

Divadlo na Vinohradech Praha 2, náměstí Míru 7, Praha 2

Cena:1,- až 530,-

PRODEJ VSTUPENEK Činohra LEV V ZIMĚ- Praha -Divadlo na Vinohradech Praha 2, náměstí Míru 7, Praha 2

Popis kulturní akce Činohra LEV V ZIMĚ- Praha

Je rok 1183. Král Jindřich II. vládne obrovské říši rozkládající se na území dnešního Irska, Anglie a velké části Francie. Král stárne a musí jmenovat dědicem trůnu jednoho ze svých tří synů: Richarda, Bohumíra nebo Jana, kteří všichni stejně zoufale touží po koruně. O Vánocích roku 1183 sezve Jindřich na zámek Chinon všechny tři, k tomu svou zhrzenou a lstivou manželku Eleonoru, svou milenku Alici a francouzského krále Filipa, s nímž potřebuje uzavřít dohodu. Půda je připravena pro souboj kdo s koho. Každý aktér má svůj plán a je s to obětovat takřka cokoli, aby dosáhl svého. Jindřich chce jmenovat dědicem nejmladšího Jana, o němž si myslí, že ho nezradí. Královna Eleonora to ale nechce dovolit. A Eleonora je nebezpečný soupeř - obzvlášť když je zraněná. A k tomu má důvodů dost. Intriky se zaplétají. Uzavírají se spojenectví a nikdo neví, kdo je na čí straně. Vánoce, které by měly být oslavou lásky a klidu v rodinném kruhu, se stávají peklem na zemi. Pochroumané vztahy v rodině můžou ovlivnit celá království. A v téhle rodině má každý staré zranění, které se ozve, aby upozornilo na minulé křivdy.
Když byla tato hra Jamese Goldmana poprvé uvedena na Broadwayi v roce 1966, sklidila bouřlivý úspěch a záhy poté byl podle hry natočen slavný film s Katherine Hepburn a Peterem O’Toolem v hlavních rolích. Lev v zimě se vyznačuje konverzační brilancí, přitažlivými historickými reáliemi a neustálými zvraty. Změny v postavení jednotlivých figur vůči sobě připomenou partii šachu, jejímiž hybateli je ústřední pár, odcizení a znepřátelení manželé Jindřich a Eleonora. V inscenaci Jana Buriana je obsazení tohoto lva a lvice vskutku královské. Úspěšná hra z Broadwaye se přesouvá na jeviště Divadla na Vinohradech v říjnu 2017.

Premiéra: 21. října 2017

Délka představení: 135 minut

Štítky: Činohra

ULOŽIT SI TUTO AKCI

Činohra LEV V ZIMĚ- Praha -Divadlo na Vinohradech Praha 2, náměstí Míru 7, Praha 2

PRODEJ VSTUPENEK Činohra LEV V ZIMĚ- Praha -Divadlo na Vinohradech Praha 2, náměstí Míru 7, Praha 2

Zaslat odkaz na kulturní akci Činohra LEV V ZIMĚ- Praha -Divadlo na Vinohradech Praha 2, náměstí Míru 7, Praha 2 na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?